24. května 2010

Praha 1985

Na ten den v obývacím pokoji Na podlesí 1449 nikdy nezapomenu. Naše slabší mužstvo (v základní skupině jsme dostali 1:5), sborná na koni, o stříbře Sověti ani neuvažovali (14x mistři za předešlých 17 let), přesilovky, lehání do střel. Myslel jsem, že se to nikdy nebude opakovat!
Kdo skákal, byl Čechoslovák.

Finálová skupina: ČSSR - SSSR 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

ČSSR
Brankáři: Jiří Králík, Jaromír Šindel.
Obránci: Jaroslav Benák, Eduard Uvíra, Arnold Kadlec, Miloslav Hořava, Antonín Stavjaňa, František Musil, Radoslav Svoboda.
Útočníci: Vincent Lukáč, Dárius Rusnák, Igor Liba, Jiří Hrdina, Vladimír Růžička, Pavel Richter, Jiří Lála, Dušan Pašek, Jiří Šejba, Oldřich Válek, Vladimír Kameš, Michal Pivoňka, Petr Rosol.
Trenéři: Luděk Bukač, Stanislav Neveselý.

SSSR
Brankáři: Vladimir Myškin, Sergej Mylnikov.
Obránci: Alexej Kasatonov, Vjačeslav Fetisov, Zinetula Bilaletdinov, Vasilij Pervuchin, Sergej Starikov, Alexej Gusarev, Irek Gimajev.
Útočníci: Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov, Michail Vasiliev, Vjačeslav Bykov, Andrej Chomutov, Nikolaj Drozděckij, Viktor Ťumeněv, Michail Varnakov, Sergej Světlov, Alexandr Skvorcov, Sergej Jašin, Vladimir Kovin.
Trenéři: Viktor Tichonov, Vladimir Jurzinov.

3 komentáře:

Vančís řekl(a)...

Jojo, kam se hrabe Nagano - na pětaosmdesátej se prostě nezapomíná :-)

Richard řekl(a)...

To nebyl jen zápas se Sověty, vzpomeňte i na Kanadu, za kterou hráli třeba Yzerman a Lemieux... Pečetil to gól do prázdný branky... Děda tenkrát fandil Kanadě, to se mi jako dítěti hluboko vrylo do paměti. Koneckonců málem mě to o pár let později na koleji stálo zuby :)

Anonymní řekl(a)...

Pro mojí generaci pětatřicátníků to byl vlastně první hokejový titul, který jsem vnímal. Ikdyž finále tehdy bylo pak s Kanadou 5:3, kdy Lála dával ze středního pásma do prázdné branky a pak se ho všichni ptali, cože to říkal hned po gólu našemu brankáři Králíkovi...